Loading..
Processing... Please wait...

Product was successfully added to your shopping cart.2014 21w.pl Sylwester Kowal
 
0 item(s) - 0,00 zł

Ostatnio dodane produkty

Nie masz produktów w koszyku.

  • chlorek wapnia

Chlorek wapnia 1 kg

12,00 zł

Oceń ten produkt jako pierwszy

Dostępność: W magazynie

Product Code: 4-02

Opis

Chlorek wapnia - substancja dodawana do mleka w celu polepszenia jego własności serowarskich. Substancja ta nie jest szkodliwa dla zdrowia, a poprawia konsystencję sera i wzbogaca go w wapń.


Na moim blogu tutaj, znajdziecie przepisy na sery z mleka krowiego, koziego, miesznego, dojrzewające oraz świeże, np. camembert, feta, mozzarella, ementaler, oscypek i inne

Szczegóły
Chlorek wapnia - substancja dodawana do mleka w celu polepszenia jego własności serowarskich. Substancja ta nie jest szkodliwa dla zdrowia, a poprawia konsystencję sera i wzbogaca go w wapń. Niska zawartość wapnia w mleku wywołana przez np. czynniki sezonowe,  złe odżywianie krów, czy z powodu kwaśnych gleb negatywnie wpływa na zwięzłość skrzepu i jego obróbkę, np. krojenie i zdolność do obkurczania się ziarna serowego. Gdyby z mleka usunąć całkowicie wapń, to skrzep podpuszczkowy nie mógłby powstać. Również podgrzewanie mleka powyżej 60 – 70°C powoduje obniżanie się zawartości wapnia. Dlatego, przy produkcji sera, dość powszechnie stosuje się niewielkie dawki chlorku wapnia, dla przywrócenia lub polepszenia krzepliwości mleka i jego poddatności na dalszą obróbkę. Dawkowanie: stosujemy 2g chlorku wapnia na 10 litrów mleka, po uprzednim rozpuszczeniu w przegotowanej wodzie. Chlorek wapnia dodajemy przed dodaniem jakichkolwiek kultur bakteryjnych i podpuszczki. W ofercie posiadamy również chlorek wapnia w mniejszych opakowaniach - 40g dostępnych tutaj.
Informacje dodatkowe
total_sales 14
Komentarze
Tagi produktu

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.