Loading..
Processing... Please wait...

Product was successfully added to your shopping cart.2014 21w.pl Sylwester Kowal
 
0 item(s) - 0,00 zł

Ostatnio dodane produkty

Nie masz produktów w koszyku.

  • kultury

Kultury bakterii - kefirowe

17,00 zł

Oceń ten produkt jako pierwszy

Dostępność: Brak w magazynie

Product Code: 2-219

Opis

Kultury bakterii kefirowe - kultury bakterii do bezpośredniego zaszczepienia mleka i wykonania w warunkach domowych pysznego kefiruKultury bakterii są w formie liofilizowanej, dzięki czemu można je bez problemu transportować i przechowywać w domowych warunkach.


Jedna fiolka kultur przeznaczona jest na 100 l mleka.

Szczegóły

Kultury bakterii kefirowe - kultury bakterii do bezpośredniego zaszczepienia mleka i wykonania w warunkach domowych pysznego kefiru. Kultury bakterii są w formie liofilizowanej, dzięki czemu można je bez problemu transportować i przechowywać w domowych warunkach.

Jedna fiolka kultur przeznaczona jest na 100 l mleka.

Wykonanie kefiru - jeśli nie jesteśmy pewni źródła mleka należy je spasteryzować - w tym celu podgrzewamy mleko do temp. 85-95st C i utrzymujemy tem. przez 10-15 min., następnie schładzamy do 18-20st C latem lub 21-23st C zimą i dodajemy odpowiednią ilość szczepu kultur kefirowych w ilości. Po wymieszaniu zaszczepione mleko rozlewamy do opakowań jednostkowych, w których będzie przebiegał proces dojrzewania. Proces dojrzewania następuje w temp pokojowej, po osiągnieciu odpowiedniej kwasowości - w domowych warunkach osiągany po ok. 14-18 godzinach, obniżamy temperaturę do około 10st C i prowadzimy dojrzewanie przez 1-3 dób uzyskując gotowy kefir, który schładzamy iprzechowujemy w lodówce.

Cena dotyczy 1 szt. (fiolki) kultur bakterii keforowych. W ofercie posiadamy również kultury bakterii do jogurtów i serów, dostępne tutaj.

Informacje dodatkowe
total_sales 13
Komentarze
Tagi produktu

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.