Loading..
Processing... Please wait...

Product was successfully added to your shopping cart.2014 21w.pl Sylwester Kowal
 
0 item(s) - 0,00 zł

Ostatnio dodane produkty

Nie masz produktów w koszyku.

  • maxi powiekszony

Zestaw serowara MAXI powiększony o kultury bakterii

99,00 zł

Oceń ten produkt jako pierwszy

Dostępność: W magazynie

Product Code: 6-12

Opis

MAXI Zestaw Serowara powiększony o kultury bakterii do serów. Jest to zestaw do domowego wyrobu sera składający się z: podpuszczki mikrobiologicznej w płynie 50 ml, barwnika Annatto 50ml, pasty serowarskiej, form serowarskich, chlorku wapnia, chust serowarskich, termometru serowarskiego i wspomnianych kultur bakterii do wybranego rodzaju sera. Zapraszam na blog, na którym znajdą Państwo przepisy na sery, do zrobienia których posłuży niniejszy zestaw. Blog z przepisami

Szczegóły

MAXI Zestaw Serowara (powiększony) o kultury bakterii do serów. Jest to zestaw do domowego wyrobu sera składający się z: podpuszczki mikrobiologicznej w płynie 50 ml, barwnika Annatto 50ml, pasty serowarskiej, form serowarskich, chlorku wapnia, chust serowarskich, termometru serowarskiego i wspomnianych kultur bakterii do wybranego rodzaju sera.

Zestaw składa się z:

- podpuszczki 50ml - koagulant mikrobiologiczny w formie płynnej. Dozowanie: 1 kropla na 1 litr mleka.

- barwnika do serów ANNATTO 50 ml z kroplomierzem - w pełni naturalny pomarańczowo-czerwony skoncentrowany barwnik terpenowy, otrzymywany naturalnie z nasion drzewa tropikalnego arnoty właściwej. Powszechnie stosowany do zabarwiania serów, jogurtów, lodów. Barwnik dozuje się w ilości 2-4 krople na 10 litrów mleka w zależności jak intensywny kolor chcemy osiągnąć - pasty serowarskiej i antypleśniowej do zabezpieczania i ochrony powierzchni serów twardych i półtwardych przed pleśnieniem nadmierną utratą wilgoci podczas dojrzewania

- forma do sera "caciotta" 900g - pomimo nazwy "caciotta" formy można stosować do każdego innego rodzaju wytwarzanego sera.

- formy do sera "ricotta" - 400-500 g lub "ricotta" 300 g

- formy do sera "ricotta" - 200-300 g

- chlorku wapnia 40g - dodajemy go do mleka przed podaniem kultur i podpuszczki, w ilości: 2g na 10 litrów mleka

- 3 szt. chust serowarskich - które będą służyć do wyłożenia każdej formy

- termometru serowarskiego

- kultur bakterii do różnego rodzaju serów: kaszkawał, mozzarella, edamski, salami, camembert, ementaler, gouda, parmezan, oraz jogurtowe i do sera twarogowego. Jedna dawka (fiolka) przeznaczona jest na 100 litrów mleka pasteryzowanego lub 200 litrów mleka niepasteryzowanego. UWAGA!! Do wyboru jedna dawka kultur (1 fiolka), którą kupujący wybiera wpisując w wiadomości po zakupie.

- w formie prezentu do zakupu - przepisy na sery - wysyłam na e-mail po zakupie

Informacje dodatkowe
total_sales Nie
Komentarze
Tagi produktu

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.